Wielki sukces Żeliwnego Pikniku

Odlewnictwo od kuchni? Możliwość wykonania czegoś osobiście? A czemuż by nie!! W taki oto sposób przebiegał w sobotę 6 października br. Żeliwny Piknik, którego organizatorami byli Katedra Odlewnictwa Politechniki Śląskiej oraz Muzeum w Gliwicach. Impreza odbyła się w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego gliwickiego muzeum, mieszczącego się na terenie byłej kopalni Gliwice.

Uczestnicy Pikniku mieli możliwość osobistego wykonania formy odlewniczej w tradycyjnej masie formierskiej, która następnie zalewana była cyną. Ponadto przygotować było można woskowy model medalionu królowej Luizy, który był nagrodą dla wszystkich biorących udział w grze Poszukiwacze Zaginionych Skarbów. Była również możliwość zabawy manipulatorem, będącym miniaturą robota odlewniczego wykorzystywanego w przemyśle. Nie zabrakło także rycerzy odzianych w średniowieczne zbroje, którzy przedstawili inscenizacje średniowiecznych walk.

Całość imprezy cieszyła się sporym zainteresowaniem, a uśmiechnięte twarze najmłodszych uczestników dawały wyraz, iż trud włożony w organizację Pikniku nie poszedł na marne.

Kto wie, może w przyszłym roku kolejna edycja??

Link do galerii zdjęć http://www.afe.polsl.pl/index.php/pl/page/show/121/zeliwny-piknik-2012

Copyrights: Politechnika Śląska | Projekt i realizacja: Medium
Człowiek-najlepsza inwestycja! Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.